Sahra bebek bakım çantası

Bebek Bakım Çantası İçinde Olması Gerekenler

Bebek bakım çantası her yeni doğum yapmış bebeği olan anneler için en gerekli ürünlerden birisidir. Bebeğiniz ile birlikte dışarı çıktığınızda acaba ne lazım olacak diye düşünmeden kolayca hazırlayacağınız bir araçtır. Bebeğinizin eşyalarını ve gerekli malzemeleri taşımak için sizler için pratik bir yardımcıdır. Bu çantada hem annenin hem bebeğin kullanabileceği, ihtiyaç anında işinizi kolaylaştıracak ürünlerin olması gereklidir. Şimdi yazımızda bebek bakım çantasında olması gerekenlere sırasıyla bakalım.

Bebek bakım çantası içinde hem bebeğinizin hem de annenin kullanabileceği ürünler yer almalıdır. Bebeklerin giyimi, beslenmesi, temizleme ürünleri gibi birçok temel ve gerekli malzemelerin çantada bulunması şarttır.

Bakım Çantası Ve Portbebe Seti 

"<yoastmark

 

Gıda ürünlerinden bebeğinizin yaşına uygun yiyecekler, mamalar gibi ihtiyaçların yanında mama için sıcak su, bebeğinizin genel olarak içebileceği temiz içme suyu, ek gıda ürünleri ve malzemeleri gibi ürünler de bebek bakım çantası içerisinde bulunmalıdır. Bunun yanında bebeğinize uygun bebek kaşığı, yemek kabı olması son derece önemlidir. Bu ürünleri kullanırken ve satın alırken bebeklerin sağlıkları açısından gereken titizliği ebeveynler göstermesi gerek ve çok dikkat etmesi gereklidir.

Bebek Bakım Çantası Bebek Giyim

Bebek giyiminde ise bebeklerin üzerlerini kirleteceklerine karşın yanlarında mutlaka bol miktarda yedek kıyafet bulunmalıdır. Bebekleriniz için mevsimine uygun yelekler bulundurmalısınız. Bunlara ek olarak çantanızda bebeğinize hırka, şapka, çorap, zıbın, önlük bulundurmanız sizler açısından daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Bebek bakım ürünlerinden gerekli olanlar, bebeğinizin yaşına ve cildine uygun seçilmiş bebek bezi en önemli ve bulunması gerekli gereçtir. Buna ek olarak temizleme ve kurulama bezleri, ıslak mendil, bebeğinize uygun pişik kremi ve temizleme yaparken bebeğinizin altına serebileceğiniz bir minder ya da örtü gereklidir.

Dışarı çıktığınızda birçok yerle temas edeceksiniz. Kapı kolları, araba anahtarı, paralar gibi birçok kolay hastalık kapılabilecek maddelere dokunmak hastalıkları berberinde getirebilir. Her fırsatta da elinizi yıkayacak bir lavabo bulma şansınız olmayacaktır. Bu nedenle yanınızda ve bebek bakım çantanızda mutlaka anti bakteriyel el temizleyici bulundurmak hem anne baba hem de bebek açısından gayet sağlıklı bir ortam hazırlayacaktır.

Yardımcı ürünler olarak bebeğinizin diş kaşıması için kullandığı ürün ve oyuncaklarda önemlidir. Bununla birlikte kirli kıyafet ve kirli bezleri bir yere koymak için küçük kirli poşetini yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ayrıca anneler yanlarında kesinlikle bulundurması gereken malzemeler vardır. Bunlar, emzirme örtüsü, göğüs ucu kremi, göğüs pedi, süt sağma makinesi gibi ürünleri yanlarında bulundurmaları anneler için büyük önem taşımaktadır.

Bebek bakım Çantası Tavsiyesi

Bebek bakım çantası seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle anne ve babaların bebek bakım çantasını özenle seçmelidirler ki ürünün gerek rahatlık, gerekse kullanışlı olması son derece önemli ve gereklidir. Onun yanında bebek bakım çantası kullanımı pratik, fonksiyonel, elde ve arabada rahat taşınabilir, dayanıklı ve kaliteli olmasına özenle ve titizlikle dikkat edilmelidir. Çantanın içinde detaylı bölmeler olmalıdır. Buda alacağınız ürünleri rahat ve kolay bulabilmek için önemlidir. Bu bölümler geniş olmalıdır. Çünkü içlerine biberon ya da suluk konulacak, ıslak mendil konulacak, bebek bezleri yer kapladığından da bu sayılanlar içinde bölümlerin geniş olması her açıdan anne ve babalara yüksek oranda kolaylık sağlamakta. Bununla birlikte çantanın taşınacak olan kısmındaki kolların ve askıların dayanıklı olması gerekir. Bebek bakım çantasını taşırken de sizi rahatsız etmemesi gerekmektedir. Bebek bakım çantasını yeri gelecek uzun süre taşıyacaksınız. Bu nedenle çantanın çok ağır olmaması gerekmektedir. Salt bir ağırlıkta olması ebeveynlere her yönden olaylık sağlayacaktır.

Ayrıca leke tutmaz su geçirmez bebek bakım çantası olmasına dikkat edin. Çünkü her an yağmurlu bir havaya denk gelebilirsiniz. Bu da anne kol çantası açısından zararlıdır ve taşımakta zorlanabilirsiniz.

İndirimli Sahra Bebek Bakım Çantaları

sahra bebek bakım çantası gri

 

 

Yedek Bebek Bakım Çantası

Ebeveynlere tavsiyelerimizden bir tanesi de eğer arabanız varsa mutlaka arabanızda da yedek bir tane bebek bakım çantası bulundurun. Bu çantada da yanınızda taşıyacağınız asıl çantanın içine koyamadığınız başka önemli şeyleri taşımakta fayda vardır. Çünkü bebek için gerekli olan ateş düşürücü ve termometre gibi, fazladan pişik kremi, tıkanan burunları açmak için gerekli olan deniz suyu ve burun aspiratörü gibi ürünleri yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

 

Anne Bebek Doğum Çantası Nasıl Olmalıdır?

Aynı zamanda doğum çantası içerisinde olması gerekenler listesini de unutmamak gereklidir. Bu Anne bebek bakım çantaları için oldukça önemlidir. Bebeğinize kavuşacağınız günü heyecanla beklersiniz ve bu heyecanı az da olsa bastırmak için hazırlık yapmak en güzelidir. Sizi ve bebeğinizi hastane ortamında rahat edebilmeniz için ve bu süreci en iyi şekilde ve hiçbir sorun çıkmadan atlatmak istiyorsanız en önemli şey doğum çantası hazırlamak olacaktır. Çanta hazırlama sürecinde ilk belirlenecek hususlar biri doğumun olacağı hastaneyi belirlemek olacaktır. Çünkü doğum sonrası sizleri nasıl bir hastane ortamı bekliyor bunları görmeniz lazım. En iyi koşullarda anne ve bebeğinde sağlıkları açısından gereken önemin verildiği yer seçmeniz gerekmektedir. Bazı hastanelerin doğum sonrası sizlere gerekli olan temel ihtiyaçlarınızı karşıladıkları bilinmektedir. Ama olurda karşılanma bir imkân bulamazsanız diye de gerekli tüm ihtiyaçlarınız yanınızda yani çantanızda bulundurmanız şarttır. Bebek bakım çantası için hazırlama şekli aşağıdaki sıralayacağımız ürünler gibidir şöyledir;

sahra bebek bakım çantası
sahra bebek bakım çantası
sahra bebek bakım çantası
sahra bebek bakım çantası

 

Anne Bebek Bakım Çantası İçerisinde Olması Gereken Bebek İçin Ürünler

Bebek bakım çantasında neler olmalı? Soru tüm anneler için tedirginlik oluşturduğunu biliyoruz, Anneler için bebek bakım ve doğum çantası ürünlerini listeledik.

 1. 2 veya 3 adet bebek yeleği,
 2. 2 adet bebek tulumu,
 3. 4 çift bebek çorabı,
 4. 3 adet zıbın veya body tarzı kıyafet,
 5. 2 adet bebek şapkası,
 6. 2 çift bebek eldiveni,
 7. Bebeğin altını temizlerken gerekli olan altına serilecek bez,
 8. Yedek çarşaf mutlaka olmalıdır,
 9. En az 2 adet battaniye,
 10. Yeni doğan bebeklere özel bezlerden alınmalıdır,
 11. Yeni doğan bebeklere özel alt temizleme ıslak mendilleri gerekli,
 12. 4-5 adet yumuşak bebek ağız mendili,
 13. Yeni doğan bebek biberonu,
 14. Bebek pişik kremi,
 15. Kirli çamaşır torbası,
 16. Eve dönerken kullanabileceğiniz ana kucağı, portbebe veya araba koltuğu gibi ürünler olmalıdır.

Bebek Bakım Çantası Hastane Hazırlıkları

Bunlar gibi ürünler hastanede kalacağınız süreçte size ve bebeğinize büyük oranda fayda ve kolaylık sağlayacaktır. Bununla birlikte, anne bebek bakım çantası için gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Bunlarda şöyle sıralanabilir

 

 1. İhtiyacınız olacak hastane için belgeler.
 2. Anne emzirme sütyeni. (Pamuklu olan bir kumaş önerilir.)
 3. Bebek emzirme atleti gerekli olabilir. Alınması lazımdır.
 4. Ortalama 2 – 3 tane külot. Tek kullanımlık külotlar.
 5. İhtiyacınıza göre, 4 – 5 çift göğüs pedi olmalıdır.
 6. En az 2 tane sabahlık yada şal gereklidir. Hastane koridorunda yürüyüş yapan anneler için gereklidir.
 7. En az 2 çift önden açılabilen gecelik (Sezaryen doğumlar için gereklidir.)
 8. Meme uçları için krem alınması oldukça önemlidir.
 9. Yumuşak ve sıcak tutan çoraplar olması gerekir.
 10. Bebek emzirme örtüsü.
 11. Terlik bulundurulmalıdır.  Anne için, doğum sonrasında rahat edebileceği, kaliteli terlikler tercih edilmelidir.
 12. Banyo ve yüz havlusu oldukça önemli bir husustur ve bebek bakım çantası içinde olması gerekir.
 13. Hastane çıkışı giymeniz için rahat olan bir kıyafet.
 14. Nemlendirici, diş fırçası, diş macunu, vücut ve el losyonları, doğal parfüm ve deodorantlar gibi ürünleri, çantanıza koymalısınız.

Tüm bunların yanında birde refakatçi kalacak kişi için malzemelerde gereklidir. Annelerin refakatçisi ablalar olabilmektedir. İhtiyaç malzemelerini şöyle sıralayabiliriz;

 1. Diş macunu, diş fırçası, tıraş malzemeleri, deodorant vb. ürünler. (Refakatçinin kullanacağı temel bakım ürünleri )
 2. Hastanede kalırken giyeceği gecelik ve günlük malzemeler kıyafetler,
 3. Terlik,
 4. Çanta içerisinde uzun süre bozulmadan duran yiyecekler ve hazır aperatif atıştırmalıklar olması gerekir.
 5. Yüz havlusu
 6. Refakatçi kalırken üşümemek için kalın ve rahat kıyafetler.

Bebek Bakım Çantası Refakatçi Malzemeleri

Annelerin refakatçisi babalar olabiliyor. Anneler kadar heyecanlı olan babalar için de çanta hazırlanması gerekir.

 1. Refakatçinin kullanacağı temel bakım ürünleri (diş macunu, diş fırçası, tıraş malzemeleri, deodorant vb.)
 2. Terlik
 3. Hastanede kalırken giyeceği gecelik malzemeler,
 4. Cep telefonunun yanında şarj aleti
 5. Varsa kamera ve şarj aleti
 6. Hazır aperatif atıştırmalıklar (Çantada uzun süre bozulmadan duracak yiyecekler.)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir